XX výstava minerálů v Lomnici nad Popelkou

Letní výstavy kamenářů – sběratelů z Českého ráje, konané v červenci a srpnu, se již dostaly do povědomí sběratelů kamenů nejen tuzemských ale i těch zahraničních, jsou na různých místech Českého ráje organizovány již řadu let - jen namátkou mohu připomenout letní výstavu v obci Radostná pod Kozákovem-Lestkov (http://gemologie.turnovec.cz/2016/06/27/letos-s-kamenari-vystavuje-zdene...) nebo v muzeu v Turnově). Věřím že si každý rok své návštěvníky najdou i bez mého připomenutí.
Já bych chtěl upozornit na letošní akci Muzea v Lomnici n.Popelkou. Letošní, v pořadí již dvacátý ročník zdejší výstavy Drahých kamenů ze širšího okolí, spojený s výstavou obrazů nazvaných Krajinomalba. Zaujaly mne nejen, standardně krásné vystavované acháty a další kameny, ale hlavně přístup vystavujících sběratelů a vedení muzea. Zúčastnil jsem se zde 3. 7. 2016 vernisáže a byl jsem velmi potěšen tím, že v úvodním proslovu ředitele muzea bylo vzpomenuto nejen na sběratele a jejich ukázky achátů a dalších zajímavých sbírkových kamenů. Připomenut byl ve světě známý mineralog - lomnický rodák - RNDr. Zdeněk Johan, který žil od roku 1968 ve Francii, kde působil ve vědeckém středisku Bureau de Recherches Géologiques et Minières (BRGM) v Orleáns, v letech 1989 až 1997 byl odborným ředitelem této instituce. Po roce 1989 rodné město opakovaně navštívil. Zemřel 13.února 2016 (http://gemologie.turnovec.cz/2016/02/22/vzpominka-na-profesora-zdenka-jo... ). Zdeňku Johanovi byla vedle muzejní vzpomínky věnována i samostatná vitrinka. Velmi mne to potěšilo v době kdy se obecně na ty starší zapomíná.
Co se týká vystavovaných ukázek, všechny ty acháty, jaspisy i další kameny určitě stojí za to je vidět. Všechny zájemce srdečně zvu do Lomnice i na další místa. Do konce srpna se mohou s bohatstvím zdejšího kraje seznámit.
Obrázky -
1) Vitrinka věnovaná Dr. Zdeňkovi Johanovi
2) Pohled na expozici výstavy

Obrázky: 
Vitrinka věnovaná RNDr Zdeňku Johanovi
Pohled na expozici