Společnost DIC vystavila v Praze zajímavé diamanty

Unikátní 64karátový diamant v hodnotě 16 miliónů dolarů (357,7 miliónu korun) si mohli lidé prohlédnout až do 16. listopadu 2014, na exkluzivní výstavě v Praze, kterou zorganizovala DIC (Diamonds Internationals Corporation). Největší diamant byl nalezen v Lesothu v Jižní Africe, vybroušen byl v Antverpách a odsud doputoval do Prahy. Transport exkluzivních kamenů provázela mimořádně přísná bezpečnostní opatření.
Společnost DIC byla založena na podzim roku 2005. Během pěti let se rozrostla o dceřiné společnosti ve střední Evropě, východní Asii a Rusku. Specializuje se na výrobu a prodej originálních briliantových šperků a zcela vyniká v nabídce investičních diamantů.

Jako jediná východoevropská společnost je DIC akcionářem diamantové burzy v Antverpách Beurs voor Diamanthandel a také členem Dubai Diamond Exchange v Dubaji.
Dalšími lákadly výstavy, vedle čtyřiašedesáti karátového kamene byly volné diamanty různých velikostí, barev a brusů. Mezi barevnými kameny byly dva více než deseti karátové diamanty intenzivní žluté barvy, které byly nalezeny v Jižní Africe v roce 2013. Hodnota každého přesahuje 400 tisíc dolarů (8,9 miliónu korun). Výstava byla největší akcí tohoto druhu pořádanou letos v Evropě. K vidění zde bylo přes 200 kusů volných diamantů. Jejich hodnota přesahuje 5,5 miliónů dolarů (122,6 miliónu korun). Společně s hlavním exponátem, unikátním 64karátovým diamantem přesahuje celková hodnota 21,5 miliónu dolarů (479,5 miliónu korun).
Návštěvníci výstavy si mohli prohlédnout kromě volných diamantů i šperky a hodiny osázené diamanty a dalšími drahokamy. Šperky, hodiny i vybrané volné diamanty byly také nabízeny k prodeji.

Obrázky: 
Vystavený 64 kt vážící diamant z Lesotha
Výstavní síň (schowroom) společnosti DIC v Praze